De deelnemers helpen bij het uitsteken van zaailingen die bijvoorbeeld in maaipaden of op andere ongunstige plekken staan. Daarna krijgen de jonge bomen een nieuwe plek, zoals in tuinen, voedselbossen of bij andere groene initiatieven.
Meedoen kan alleen of samen met anderen. Volgens de organisatie is geen kennis van bomen nodig; enthousiasme is voldoende. Wie helpt met oogsten, mag aan het einde van de dag zelf een zaailing uitzoeken om mee naar huis te nemen.
Tijdens de oogstdag verwacht de organisatie dat onder meer berk, eik en sleedoorn kunnen worden geoogst. Welke soorten precies beschikbaar zijn, hangt af van wat er die dag wordt gevonden.
Praktische informatie
De bijeenkomst is bij de Wielseweg 9 in Zeewolde. De deelnemers worden om 10.00 uur verwacht en het werk duurt tot ongeveer 15.00 uur. Wie minder tijd heeft, kan ook een deel van de dag meehelpen. Vooraf is er een korte uitleg en tussendoor wordt een pauze gehouden.
De organisatie vraagt deelnemers om warme, waterdichte kleding te dragen. Wie beschikt over tuingereedschap, zoals een spade of snoeischaar, mag dat meenemen. Koffie, thee en iets lekkers zijn aanwezig. Lunch moeten deelnemers zelf meenemen. Op het terrein zijn toiletten en een schuilplek beschikbaar.
Parkeren kan op het terrein. Rijd hiervoor de Wielseweg af tot de slagboom; daar staan medewerkers klaar om deelnemers op te vangen.
Aanmelden en meer informatie staan op de website van de Bomenplanner. Afmelden kan ook via de website, bij voorkeur minimaal vierentwintig uur van tevoren.

085-0640737