Regionieuws

D66 stelt vragen over toekomst veerdienst Zeewolde – Strand Horst na zorgen over  Blue Amigo

Burgerraadslid Kees van den Broek (D66) heeft donderdagavond 10 april in de gemeenteraad vragen gesteld over het voortbestaan van de veerdienst tussen Zeewolde en Strand Horst. Aanleiding zijn berichten in onder meer De Gelderlander en het AD over mogelijke financiële problemen bij exploitant Blue Amigo, die volgens de media zelfs op een faillissement zou afstevenen.

De veerverbinding is essentieel voor scholieren die dagelijks naar het voortgezet onderwijs in Harderwijk en Ermelo  reizen. Wethouder Ernst Bron liet weten dat de gemeente in goed contact staat met de exploitant en dat er voorlopig geen reden is tot zorg. “Ons is verzekerd dat we ons geen zorgen hoeven te maken over de veerdienst,” aldus de wethouder.

Pont de Blue Amigo
Pont de Blue Amigo die vaart tussen Zeewolde en Horst (Ermelo)

De huidige overeenkomst loopt tot 31 december 2026. Met het oog op een nieuw contract erkent het college dat stijgende kosten een rol spelen en dat mogelijk extra financiële middelen nodig zijn om de veerdienst ook daarna voort te zetten. Vooralsnog ziet de gemeente geen reden om naar andere exploitanten te zoeken

Advertentie