Sport

Rosalie van Vliet maakt overstap naar Team Essent

LOZ Redactie - Rosalie van Vliet maakt de overstap naar het Development Team van Team Essent. Dit maakt Team Essent bekend op hun website. De 19-jarige schaatsster uit Zeewolde, meervoudig Nederlands juniorenkampioen, sluit zich de komende twee seizoenen aan bij het team onder leiding van coach Sicco Janmaat.

“Voor mijn gevoel ben ik klaar voor de volgende stap in mijn carrière,” zegt Van Vliet. “Ik heb drie mooie jaren gehad bij TalentNED en kijk ernaar uit om iets nieuws te ontdekken. Vanaf het eerste moment had ik een goed gevoel bij Team Essent. De gesprekken met Sicco waren positief en ik ben ervan overtuigd dat dit de juiste plek is om me verder te ontwikkelen.”

Sterk seizoen als junior

Rosalie sluit een indrukwekkend juniorenseizoen af. Ze won drie Nederlandse titels (allround, 3.000 en 5.000 meter), werd samen met Jasmijn Veenhuis en Britt Breider wereldkampioen Team Pursuit, en pakte drie zilveren medailles tijdens de Junior World Cups.

Rosalie van Vliet op de ijsbaan nog in het tenue van Talentned
Rosalie van Vliet, nog in het tenue van Talentned

Bij het WK Junioren eindigde ze als vijfde in het eindklassement, met als beste resultaat een vierde plek op de 1.500 meter.

Ook bij de senioren liet ze zich zien. “Bij het NK Afstanden had ik het gevoel dat ik me moest bewijzen. Ik wilde daar echt laten zien wat ik kon, en dat is gelukt met mooie persoonlijke records. Dat gaf veel vertrouwen.”

Focus op groei en ontwikkeling

Bij Team Essent komt Rosalie in een vertrouwde omgeving terecht. Ze wordt herenigd met voormalig TalentNED-schaatsers Chloé Hoogendoorn, Sijmen Egberts, Freek van der Ham en Meike Veen.

“Het is gaaf om te zien hoe zij zich hebben ontwikkeld. Als eerstejaars neo wil ik vooral stappen blijven maken. Met de faciliteiten die Team Essent biedt, verwacht ik dat dat goed gaat lukken. Ik heb er veel zin in om met het team aan de slag te gaan.”

Coach Sicco Janmaat is enthousiast over haar komst: “Rosalie kan technisch goed schaatsen, is gemotiveerd en open in de samenwerking. Ze is een goede aanvulling voor het team en ik ben blij dat ze voor ons heeft gekozen.”

Advertentie