Bij het WK Junioren eindigde ze als vijfde in het eindklassement, met als beste resultaat een vierde plek op de 1.500 meter.
Ook bij de senioren liet ze zich zien. “Bij het NK Afstanden had ik het gevoel dat ik me moest bewijzen. Ik wilde daar echt laten zien wat ik kon, en dat is gelukt met mooie persoonlijke records. Dat gaf veel vertrouwen.”
Focus op groei en ontwikkeling
Bij Team Essent komt Rosalie in een vertrouwde omgeving terecht. Ze wordt herenigd met voormalig TalentNED-schaatsers Chloé Hoogendoorn, Sijmen Egberts, Freek van der Ham en Meike Veen.
“Het is gaaf om te zien hoe zij zich hebben ontwikkeld. Als eerstejaars neo wil ik vooral stappen blijven maken. Met de faciliteiten die Team Essent biedt, verwacht ik dat dat goed gaat lukken. Ik heb er veel zin in om met het team aan de slag te gaan.”
Coach Sicco Janmaat is enthousiast over haar komst: “Rosalie kan technisch goed schaatsen, is gemotiveerd en open in de samenwerking. Ze is een goede aanvulling voor het team en ik ben blij dat ze voor ons heeft gekozen.”