Sport in Zeewolde

Nationaal korfbalteam van Suriname speelt oefenwedstrijd in Zeewolde

In voorbereiding op de Pan American Games, die in oktober in Suriname zullen worden gespeeld, speelde het korfbalteam van Suriname zondagmiddag een oefenwedstrijd in Sporthal De Horst. De tegenstander was het eerste team van KV Wolderwijd/DYZLE, dat voor de gelegenheid wat werd versterkt met een stel voormalige teamleden.

Het was voor het Surinaamse team een selectiewedstrijd, hetgeen inhield dat de samenstelling nu tien dames en tien heren was waar normaal de formatie uit 7 bij 7 bestaat. Maar voor de rest ging het er bloedserieus aan toe.

Er werd heel officieel met twee scheidsrechters gespeeld en een official die de schotklok bediende. Dit laatste instrument is een klok die steeds de 25 seconden aftelt waarbinnen het aanvallende team ten minste met een schot de korf moet hebben geraakt, want anders gaat de bal naar de tegenstander.

Nationaal korfbalteam van Suriname speelt oefenwedstrijd in Zeewolde
Foto: Ruud van Velzen

De inzet van de spelers was aan beide kanten groot en de Zeewoldenaren weerden zich dapper tegen de sterk spelende tegenstanders. Maar dat kon niet verhinderen dat de stand bij rust 4-11 voor de bezoekers was.

Het publiek kon bij binnenkomst balletjes kopen. Daarmee kregen ze in de rust de kans om die in de korf te spelen. In de korf, of vlakbij, leverde een shirt van het Surinaamse team op voor de privéverzameling.

Coach Niels van der Beek was na afloop tevreden over wat zijn ploeg had laten zien: “Dat we konden verdedigen, wisten we al. Ook vandaag hebben we goed druk kunnen geven en Team Suriname onder de twintig goals kunnen houden. Aanvallend waren we soms iets te lief en misten we op cruciale momenten onze eigen kansen. Maar ontevreden ben ik zeker niet.”

De eindstand werd uiteindelijk 11-19 in het voordeel van het Surinaamse team. En daar hoeft Zeewolde zich echt niet voor te schamen.