In Zeewolde organiseert Stichting Opkikker al ruim 15 jaar de Opkikkerdagen bij Center Parcs De Eemhof. Jaarlijks krijgen honderden gezinnen met een ziek kind of een zieke ouder hier een dag vol ontspanning en plezier. Ieder jaar ontvangen ze in Zeewolde 2000 gezinnen voor een opkikkerdag.
Tijdens een Opkikkerdag genieten kinderen en hun broertjes en zusjes van activiteiten zoals helikoptervluchten, brandweer- en politie-ervaringen en vaartochten. Vrijwilligers, zoals Jeroen Jonker uit Zeewolde, spelen hierbij een belangrijke rol. “Als je dit één keer doet, ben je verkocht. Je wilt blijven helpen om deze gezinnen even hun zorgen te laten vergeten,” vertelt hij.
De dag draait niet alleen om het zieke kind, maar om het hele gezin. “Broertjes en zusjes krijgen ook volop aandacht, zodat ze zich even speciaal voelen,” aldus de organisatie. De impact is groot: kinderen voelen zich voor een dag niet ziek en beleven samen met hun familie een onvergetelijk moment.