Nieuws Zeewolde

Ouderen maken in de Levant kennis met de nieuwste technieken

Leden van de KBO, Katholieke Bond voor Ouderen, stond vrijdag 27 februari een alternatieve middag te wachten. Zo, althans, omschreef Rob Thoen, de excursie in de Levant.

Rob, voorzitter van de activiteitencommissie, lichtte het programma toe: “Seniorweb legt u uit over AI in de gezondheidszorg en het Techlab neemt u mee in de nieuwste technologie. Er lopen daar jongeren rond om er over te vertellen.” De belangstelling voor de hightech middag was groot!

Frank Jager van Seniorweb legde aan de helft van de groep deelnemers uit wat er zoal met AI mogelijk is in de gezondheidszorg. Er werd zeer aandachtig geluisterd. De reacties na afloop waren enthousiast. “Zo goed uitgelegd!”, aldus iemand uit zijn gehoor!

Ouderen op bezoek bij de Levant Zeewolde met Oud ontmoet Jong
Foto: Ruud van Velzen

Ondertussen stond het Techlab, in de ruimte ernaast vol met de andere helft. Een robotica-kat werd geaaid, een kleine robot toegeroepen (er moest hard tegen worden gepraat anders deed die het niet) en op commando van Levant leerling Daan Boom, blafte een robothond. En kwispelde! Daan was een van de leerlingen, die door Michael van Leeuwen, instructeur van het Techlab, was gevraagd om bij de verschillende tafels vol robotica te assisteren. Dat werkte goed en niet alleen qua kennisoverdracht. “Dat contact met die jongelui vind ik zo leuk,” straalde een van de deelnemers.

Robotje Loona deed ergens anders in het Lab zeer haar best om in de smaak te vallen. Tyler Voorn bediende deze robotica. Loona raasde fervent over de grond, zo nu en dan met de oren bewegend en high fives gevend. En als haar kopje werd geaaid maakte ze tevreden geluidjes.

Michael was zeer tevreden over de excursie in zijn Lab: “Ik ben er erg blij mee, het is de eerste keer, dat we dit doen, maar zeer voor herhaling vatbaar.” Rob Thoen hoorde via zijn kleinkinderen, leerlingen op de Levant, over het Techlab. Hij zag mogelijkheden voor de KBO.  En constateerde na afloop van de middag: “Het leeft, dit onderwerp! We kunnen nu ook beter meepraten met de kleinkinderen over dit onderwerp!”