Boven op de brug zijn eveneens werkzaamheden uitgevoerd. Daarbij is een rioleringsbuis vervangen en zijn beschadigingen aan het talud door regenwater hersteld. Deze werkzaamheden zijn inmiddels afgerond.
De afsluiting leidde de afgelopen dagen tot extra drukte rond Nijkerk. Ook verkeer vanuit Zeewolde kreeg te maken met omleidingen en langere reistijden. Woensdagochtend was het volgens Rijkswaterstaat opnieuw drukker dan normaal. Naast de afsluiting van de A28 speelden de ov-staking, een incident op de A1 en de omleidingsroute via de A1 en A50 een rol.
Meer dan honderd bruggen extra gecontroleerd
Minister Robert Tieman Karremans van Infrastructuur en Waterstaat zegt dat de Hardenbergerbrug èèn van de meer dan honderd bruggen is die extra worden gemonitord omdat ze verouderd zijn.
"De tijdelijke sluiting was erg vervelend voor iedereen die plotseling moest omrijden", aldus de minister. Volgens Karremans zijn de komende jaren grote investeringen nodig voor onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur.
De gemeente Nijkerk werkt ondertussen aan het zo snel mogelijk weer openen van de Arkervaart voor de scheepvaart. Rijkswaterstaat houdt de actuele stand van de werkzaamheden bij in een liveblog.