Nieuws Zeewolde

Robinotof verspreidt mini-expositie over tien winkels in centrum Zeewolde

Fotograaf en beeldenmaker Robin van Maanen, bekend als Robinotof, heeft een nieuwe serie van veertien kunstwerken gemaakt rond bekende plekken in Zeewolde. De werken zijn zonder gebruik te maken van kunstmatige intelligentie gemaakt. De komende weken zijn ze niet op één expositielocatie te zien, maar verspreid over tien winkels in het centrum. Voor de nieuwe serie gebruikte Van Maanen onder meer foto's van herkenbare plekken in Zeewolde.

Hij bewerkte die foto’s tot kunstwerken met strakke lijnen die op meerdere manieren te interpreteren zijn. Daarbij hoeft niet iedere kijker precies hetzelfde te zien als de maker. “Hier is iets om langer naar te kijken. Soms zien mensen er iets anders in dan ik bedoel, maar dat is prima", vertelt Van Maanen. Zijn persoonlijke favoriet uit de serie is het werk ‘Potloden’. Andere werken verwijzen onder meer naar bekende gebouwen, kunstwerken en plekken in Zeewolde. De werken zijn

Robin van maanen bij 2 van zijn werken
Foto: Robin van Maanen

Iets nieuws aan de muur

Het idee ontstond nadat Van Maanen zelf iets nieuws aan de muur wilde hebben. Na een vakantie had hij volgens eigen zeggen weer ruimte om creatief aan de slag te gaan. “Als eerste kwamen de potloden tot stand en eigenlijk wilde ik die meteen met Zeewolde delen”, vertelt hij. Uiteindelijk besloot hij verder te werken en ontstond een serie van veertien kunstwerken.

Aanvankelijk onderzocht Van Maanen de mogelijkheid om de collectie bij De Verbeelding te exposeren. Volgens hem waren er daarvoor te weinig werken en was daar pas volgend jaar ruimte.

Zoeken naar tien locaties

Na een brainstorm besloot Van Maanen de veertien werken te verspreiden over tien winkels in het centrum. Ze hangen bij de kassa of staan in de etalage. Welke winkels meedoen, maakt hij niet bekend. Aan de mini-expositie is namelijk een zoekactie gekoppeld. Wie als eerste alle tien locaties weet te noemen, ontvangt een verjaardagskalender met de werken.

De mini-expositie en zoekactie lopen tot en met woensdag 21 oktober.