Nieuws Zeewolde

Eerste Leef- en Beweegmarkt brengt beweging op Kerkplein en Marktstraat

De eerste Leef- en Beweegmarkt in Zeewolde is zaterdag gehouden op en rond het Kerkplein en de Marktstraat. Vanaf 13.00 uur konden inwoners kennismaken met verschillende aanbieders op het gebied van sport, bewegen, gezondheid en welzijn. Daarmee was de eerste editie van de markt officieel een feit.

De markt was bedoeld om inwoners op een laagdrempelige manier in beweging te brengen. Niet alleen door te laten zien welke sportieve en maatschappelijke activiteiten er in Zeewolde zijn, maar ook door verenigingen en organisaties de kans te geven nieuwe leden én vrijwilligers te werven. Welzijn Zeewolde en de beweegcoaches waren betrokken bij de organisatie.

Op het Kerkplein was de hele middag van alles te zien en te horen.

Een meisje met de handstand op de turnmat, op de achtergrond ook spelende kinderen en kraampjes
Foto's: Koop Broekhuizen

Naast de stands en activiteiten was er ook een podiumprogramma. ZET Community presenteerde zich met rapmuziek, Zeewolde Live verzorgde een muzikaal optreden met een zangeres en de Zeesterren gaven een demonstratie. Ook de balletschool stond op het podium met een grote groep deelnemers.

Een bijzonder spontaan moment kwam van Jenthe, die het nummer Voilà zong. Haar optreden ontstond spontaan zonder voorbereiding, net als haar deelname aan de Mini Marathon. Daarmee paste het moment goed bij de sfeer van de middag: meedoen, proberen en samen iets neerzetten.

De Leef- en Beweegmarkt viel samen met de Mini Marathon en de binnenkomst van de ZtotZ. Dat zorgde voor veel beweging in het centrum, maar vroeg soms ook om wat improvisatie. Op sommige momenten was het zoeken naar de juiste ruimte en inpassing van de verschillende onderdelen. Tegelijkertijd liet de middag juist zien dat de combinatie ook krachtig kan zijn. De markt, de sportieve activiteiten en de finishmomenten trokken samen publiek naar het Kerkplein.

Volgens betrokkenen is de eerste editie zeker voor herhaling vatbaar. De middag liet zien hoeveel partijen in Zeewolde actief zijn rond bewegen, gezondheid, ontmoeting en vrijwilligerswerk. Het motto “samen sterk” paste daarmee goed bij de dag: aanbieders, organisaties, deelnemers, vrijwilligers en publiek maakten er samen een levendige middag van.

Meer foto's van Koop Broekhuizen zijn te zien op onze Facebookpagina